Mariëtte van Daalen na 40 jaar gestopt met kledingwinkel
Geplaatst op: 9 oktober 2025
“Het meest blij was ik als iemand niet wist wat ‘ie wilde”, lacht Mariëtte van Daalen. “Dan kon ik ze stylen.” Van Prikkebeentje naar Mariëtte’s atelier en modestoffen tot Next-Step: maar liefst 40 jaar lang had ze een modezaak in Zwartsluis. Nu ze de 75 nadert, is het dan toch tijd om met de winkel te stoppen.
Ze begon ooit in de Nieuwesluis, in het pand van bakker Strating. Vervolgens kwam ze in de Kerkstraat, naast de visboer Matt van Veen, terecht. Later verhuisde ze naar de voormalige supermarkt aan de Schoolstraat. Dat pand werd opgedeeld in meerdere winkels, waaronder naar Mariëtte’s atelier en modestoffen.
Later wisselde ze van pand met DA-ondernemer Theo Kiers en kwam ze aan de Stationsweg terecht, toen nog ter hoogte van de vrijdagmarkt. Op 4 november 2009 verhuisde ze voor het laatst, een stukje terug op de Stationsweg onder de naam Next-Step.
“Dat we daar nog 16 jaar zouden zitten, had ik niet gedacht”, blikt ze terug. “Ik wilde niet vastzitten aan meerdere jaren en hier kon ik huren per dag. Maar ik vond het altijd nog zo leuk.”
De laatste jaren bouwden zij en haar steun en toeverlaat John Smits al wel af. “We hebben zes keer een overnamekandidaat gehad.” Die gingen, om verschillende redenen toch steeds niet door. “Als ik twintig jaar jonger was geweest, dan was ik nog twintig jaar doorgegaan”, lacht de onderneemster.
Ze kocht de collecties altijd in op gevoel. “Ik wist wat de klanten in de kast hadden hangen en kocht dan de nieuwste items in. Het is ons ook altijd goed bevallen om het op die manier te doen.”
Een jaar lang scheidden de dames- en herencollecte zich en had Smits een winkel op de Handelskade. “Maar de dames waren te verwend bij mij, die kochten meteen ook voor hun mannen de kleding. Dus dat hebben we maar weer samengevoegd.”
In alle jaren als ondernemers maakten ze vijf crises mee. “Maar we zijn er altijd doorheen gekomen.” De laatste tijd stond in het teken van een grote uitverkoop. De winkel is inmiddels leeg en overgedragen aan de nieuwe huurders.
Niet alle kleding is al verkocht. “Dus we gaan op een andere manier heel leuk verder”, vertelt Mariëtte. “We hebben nog heel wat pareltjes die mensen straks op een zomerbraderie kunnen kopen. Daar heb ik nu al zin in.”
Wie daar niet op kan wachten, kan nu al terecht op nextstep-shop.nl.




