17 januari 2026
Gebruikers online: 0

Storm Boxum Nederlands zwemkampioen

Geplaatst op: 23 december 2025 Gepubliceerd door: Robert Jansema

Tijdens het NK zwemmen korte baan voor jeugd en senioren in Den Haag, van 19 tot en met 21 december, wisten Storm en Fay Boxum een Nederlandse titel en vele medailles te behalen.

Storm (18) werd wederom Nederlands kampioen op de 50 m schoolslag (PR). Sinds dit seizoen komt hij, als jongste jaargang bij de jongens tot en met 20 jaar, uit voor Team NL onder leiding van Geert Janssen en woont hij hiervoor in Eindhoven.

Hij won ook driemaal zilver op de 100 en 200 m schoolslag en op de 200 m wisselslag. Verrassend zwom Boxum een zeer sterke race op de 200 m wisselslag in een dik persoonlijk record van 2.04.28. Hiermee gaf hij ook zijn visitekaartje af als allround zwemmer. Tevens wist Storm forse persoonlijke records te noteren op de 100 en 200 m vrije slag in de herenestafettes: respectievelijk 50.24 en 1.51.04!

Zijn zus Fay (16) kwam op al haar gezwommen afstanden op het podium, als jongste jaargang bij de meisjes tot en met 18 jaar. Een knappe prestatie, omdat Fay kampt met een hinderlijke rugblessure en hierdoor sinds begin oktober een zeer onvolledig trainings- en wedstrijdprogramma heeft gedraaid.

De VWO-6-scholiere van de CSE-topsportacademie te Zwolle won tweemaal zilver op de 100 en 200 m wisselslag en driemaal brons op de 200 m vrije slag en de 100 en 200 m rugslag (PR). Fay traint bij het KNZB-opleidingscentrum in Drachten onder leiding van Henri Koek en Wendy Hagedoorn.

Naast Storm en Fay liet ook Sluziger Diede Veld zien bij de beste zwemmers van Nederland te horen.