Nieuwjaarsloop onder zware winterse omstandigheden
Geplaatst op: 5 januari 2026
Foto's: Henk Kuik en Jan Willem Oldenbeuving
Onder zware omstandigheden vond zaterdag de 39e Nieuwjaarsloop plaats op en rond de Cingellanden. Omdat Koning Winter had besloten om in de nacht van vrijdag op zaterdag het parcours onder een flinke winterdeken te bedekken, moest de organisatie op de zaterdagmorgen aan de slag om al de sneeuw van het verharde gedeelte van het parcours te verwijderen.
Na urenlang, tijdens sneeuwval, met sneeuwschuivers aan de slag te zijn geweest om de sneeuw weg te schuiven kon de organisatie tegen het middaguur opgelucht adem halen en kon het de 169 ingeschreven lopers en loopsters een veilig parcours aanbieden.
Mede vanwege de winterse omstandigheden hadden zich 23 personen afgemeld. Het aantal inschrijvingen was overigens 5 minder dan bij de vorige editie in 2025.
De uitslagen waren als volgt:
1 km jongens:
1. Jona Jansen
2. David Voogd
3. Jonah Lindeboom
1 km meisjes:
1. Josefien van Eijnsbergen
2. Sarah Lindeboom
3. Juliette Akkerman
2,5 km jongens:
1. Jurre Rook
2. Jonah Lindeboom
3. Riff van Andel
2,5 km meisjes:
1. Lizette Douma
2. Sarah Pluim
3. Isa Voogd
5 km jongens:
1. Khian Dekker
2. Jens Luitens
3. Lucas Pluim
5 km meisjes:
1. Jasmijn Akkerman
5 km heren:
1. Gert Jan Snel
2. Wesley Pestman
3. Thijmen de Lange
5 km vrouwen:
1. Linda Slot Tulp
2. Hetty Groeneveld
3. Petrien Rorije
10km heren:
1. Dennis Brandenburg
2. Dries Douma
3. Karlo Hoeve
10 km vrouwen:
1. Runa Eggen
2. Anouk Fakkert
3. Laura Vinke




