17 april 2026
Gebruikers online: 0

Vrolijke volksmuziek met Toutenburgher Muzikanten in de Schans

Geplaatst op: 27 februari 2026 Gepubliceerd door: Enrico Kolk

De vermaarde kapel Toutenburgher Muzikanten uit Vollenhove gaven donderdagavond met volksmuziek een mooi en vrolijk optreden in de Schans. De bewoners en senioren uit Zwartsluis zaten klaar om te genieten van de kapel die in 1981 werd opgericht.

De muzikanten verschenen in hun fraaie tenues. Stichtingsvoorzitter Martin Pastink sprak in zijn welkomstwoord over een fraaie lentedag die en passend slot krijgt met het optreden van de Toutenburgher Muzikanten. De voorzitter wees ook nog op de naam van de kapel die ontleend is aan kasteel De Toutenburgh te Vollenhove.

De kapel was eerst een onderdeel van Vollenhoofsch fanfare. Met ingang van 1 januari 2008 als zelfstandige vereniging voortgezet. De muziek richt zich op het spelen van Egerländer muziek met een repertoire dat voornamelijk bestaat uit volksmuziek, waaronder Egerländer en Böhmische muziek. Het is te vergelijken met Zuid-Duitse en Oostenrijkse muziek. Deze vrolijke en frisse internationale volksmuziek stond ook op het programma in de Schans.

De kapel staat onder leiding van kapelmeester Willem Nieuwenhuijs. Hij zorgde ook voor de verbindende teksten. De volle zaal heeft genoten van de polka- en blaasmuziek. Aan het einde van het optreden was er een warm applaus. Er werden nog twee toegiften gespeeld met Rosamunde en Bömischer Traum.

De eerstvolgende muziekavond is op maandagavond 9 maart. Dan komt het Christelijk Gemengd Koor ‘Comm nu met Sangh’ uit Wanneperveen. Iedereen is van harte welkom. Het begint om half acht ’s avonds.