Grandioze opening na flinke verbouwing Mit Bouwmarkt: van 1500 naar 6000 vierkante meter
Geplaatst op: 25 maart 2026
(Adv.) Waar eerder de tapijtrollen van de machine kwamen, is nu een bouwmarkt gevestigd. Mit Bouw, dat al langere tijd een shop in de Beatrixstraat in Genemuiden heeft, breidt fors uit van 1500 naar 6000 vierkante meter. Vrijdag en zaterdag is de knallende opening van de vernieuwde bouwmarkt.
“Er is vraag naar meer aanbod, vooral vanuit de profwereld”, weet kersvers manager Diederik van den Berg. “Wij hebben daar de ruimte nu voor, dus ons assortiment is breder dan alleen de basis van bouwmaterialen.”
Zo’n 20 jaar geleden begon Jan van Dijk als zelfstandige in de bouw. Dat nam echter steeds grotere vormen aan. Nog steeds is Mit Bouw actief in de aannemerij. De bouwmarkt is daarvan een uitvloeisel. “Eigenlijk is dit ons magazijn, maar dan beschikbaar voor iedereen”, lacht Van den Berg.
Het bedrijf groeide niet alleen in omvang, maar ook in medewerkers. Mit bouwmarkt, zoals het bedrijf vanaf nu heet, telt zo’n 50 medewerkers en daarnaast zijn er nog 10 openstaande vacatures. “We hebben desondanks de lokale sfeer en het ambacht behouden”, zegt hij.
Blikvanger is de grote nieuwe Drive In, wat de spil vormt van de bouwmarkt. Auto’s met aanhangers, werkbusjes, het kan er allemaal door. In een grote hal liggen bovengemiddeld veel soorten plaatmateriaal, dat eenvoudig ingeladen kan worden.
Ook voor (zelf)bouwers uit de regio is het de moeite waard om naar Genemuiden te komen, zegt Van den Berg. “Wij gaan met de Duitse prijzen mee. Dus het loont ook echt om bijvoorbeeld vanuit Zwolle deze kant op te komen.”
In de zagerij is het mogelijk om op maat te laten zagen. “En het advies krijg je erbij”, vertelt Van den Berg. “Dat geldt ook voor onze andere producten. Het is een stukje service dat past in de cultuur.”
Rond kerst begon het verbouwen van de shop, die daarvoor niet dicht geweest is. “Er kwamen dus ook wel mensen elke week even kijken wat er veranderd was”, glimt Van den Berg.
Komende vrijdag en zaterdag kan iedereen dat doen, tijdens de opening. “Daarmee gaan we echt knallen”, merkt hij op. Voor kinderen zijn er prijzen te winnen met een kleurplaatactie. Maar ook volwassenen kunnen in de prijzen vallen met het Rad van Fortuin. Van een ballonvaart tot een schroefklopboormachine, het kan niet op.
Ook is er een stuntaanbieding, waarmee de nieuwe witgoedafdeling (inclusief service) onder de aandacht komt: een wasmachine en droger van Bosch voor samen 999 euro. Die aanbieding is alleen vrijdag en zaterdag geldig.
Van den Berg maakt zich alvast klaar voor het openingsweekend. “We gaan gewoon gek doen, dat past bij ons.”



