19 augustus 2026
Gebruikers online: 0

De Kolksluis is weer open. Voor even dan

Geplaatst op: 12 mei 2026 Gepubliceerd door: Enrico Kolk

De Kolksluis is weer open. Twee deuren staan om half 9 nog dicht. Maar ook die gaan open, verzekert de aanwezige medewerker van Rijkswaterstaat.

Na pittige onderhandelingen is het gelukt om de Kolksluis in elk geval voorlopig open te krijgen. Daarvoor sloegen verschillende mensen en organisaties de handen ineen.

De sluis blijft nu open voor de Sleepbootdagen, maar gaat daarna weer dicht. “Dit is voor nu heel fijn”, zegt Sleepbootdagenvoorzitter Johan Jonker, die bij de opening van de sluis aanwezig is. “Maar nu verder. Want er komen meer evenementen aan, er zit hier een terras naast en we willen ook dat mensen met hun bootje naar het centrum kunnen.”

Om de sluis langer open te houden en de al gestarte werkzaamheden aan de bruggen af te ronden, wordt een crowdfunding gestart. Fortresse is daarbij de verbindende schakel tussen ZwartsluisOPEN (die strijdt voor de opening van de sluis) en het ondernemerscollectief, dat tijd, geld en energie steekt in het opknappen van het gebied.

Later vandaag meer over die crowdfunding.