Zwartsluis presenteert zich veelzijdig op dag twee van de Sleepbootdagen
Geplaatst op: 15 mei 2026
Foto's: Jan van Kleef
Of het nou de brandweer is of de Kolksluuszangers, iedereen zet z’n beste beentje voor vrijdag. Na een traditiegetrouwe drukke eerste dag van de Sleepbootdagen blijkt er nog genoeg belangstelling op de tweede dag.
Een kind klimt in de brandweerauto en vergaapt zich aan alles wat daarin te zien is. Een oudere luistert aandacht naar het optreden van de Kolksluiszangers. Twee zussen stappen aan boord van de jarige stoomsleper Maarten, die met de stoomfluit van zich laat horen.
Er is weer van alles te beleven op en rond de Handelskade en de Havendijk. Af en toe moet er een extra kleedje over de kleedjes van de kleedjesmarkt, soms biedt een boom net even wat bescherming tegen een buitje. En soms schittert de zon over de vele bezoekers, bootjes en biertjes.
Met de Nacht van Zwartsluis sluit de plaatselijke horeca vandaag de tweede dag af. Morgen is dan de laatste dag van deze koude editie van de Sleepbootdagen, met ook dan de nodige activiteiten.


