19 augustus 2026
Gebruikers online: 0

Geert Terwel zingt protestlied over de Kolksluis

Geplaatst op: 26 juni 2026 Gepubliceerd door: Enrico Kolk

“Het is een protestlied”, zegt Geert Terwel. Hij zong een lied over de Kolksluis, om zijn stem erover te laten horen bij Rijkswaterstaat. En dat is nu al gelukt. “Ik heb het naar iemand van Rijkswaterstaat gestuurd en die heeft het binnen de organisatie gedeeld.”

Hij spreekt van een ‘fatsoenlijk lied’.  “Als je ziet wat er allemaal gebeurt in de Kolksluis, zoals bootjes aanleggen en boegsprietlopen. Misschien gaan ze er dan bij Rijkswaterstaat anders over denken. En ik hoop dat zoiets als dit liedje er dan bij helpt.”

Terwel stoort zich, net als velen, aan de gesloten Kolksluis. “Het is niet alleen emotie, het is ook handel. Het heet niet voor niks de Handelskade. Al die ijsjes bijvoorbeeld die nu niet verkocht worden.”

Dat bracht hem op het idee om een liedje te zingen dat de titel ‘Blijf bij ons’ kreeg. “Ik zit al een tijdje op zangles. De melodie van Boudewijn de Groot kende ik natuurlijk al. Toen heb ik aan Lieke Bax verteld wat er allemaal in moest voorkomen en zij heeft de tekst geschreven.”

Ivo Eenkhoorn van de historische vereniging verzorgde bijpassende beelden en Jan Kisjes nam het lied op in zijn studio in Dalfsen. “Maandag is er een gesprek tussen de burgemeester en Rijkswaterstaat, dat was mijn deadline”, zegt Terwel. “Ik hoop dat het zijn uitwerking heeft.”