Sluziger start petitie tegen online gokadvertenties
Geplaatst op: 27 juli 2026
Hermieke l’Amie is een petitie gestart: Mijn telefoon is geen gokhal. “Steeds vaker worden we op onze telefoon ongevraagd geconfronteerd met digitale gokreclames. Daarom heb ik besloten niet langer alleen te mopperen, maar in actie te komen”, zegt de inwoonster van Zwartsluis.
Ze doet op haar telefoon veel spelletjes ter ontspanning. “Daardoor word ik eigenlijk de hele dag geconfronteerd met reclames en advertenties. Mijn algoritme bestaat voor ongeveer 90 procent uit die nogal simpele advertenties waarin wordt gezegd: als je geldnood hebt, moet je even een simpel spelletje doen en dan krijg je je geld. Dat is dus een trigger die ik zelf dagelijks ervaar.”
Ook zijn er in haar omgeving mensen die daadwerkelijk in de schulden zijn gekomen door gokken. “Het is duidelijk dat gokken een verslaving kan worden en dat het via de telefoon heel makkelijk toegankelijk is.”
L’Amie hoopt dat daar een einde aan komt. Nu wordt er in Nederland gedweild met de kraan open, merkt ze op. “Er worden allerlei regels en regelingen getroffen om mensen met grote schulden weer op weg te helpen. Maar op onze telefoon worden we nog steeds dagelijks geconfronteerd met advertenties die niet goed voor ons zijn. We moeten iedere dag opnieuw de verleiding weerstaan.”
Ze hoopt op strengere regelgeving. “Net als dat er voor alcohol en sigaretten strenge regels zijn, zou dat ook voor gokken weer terug moeten komen. Om ons te beschermen tegen de maatschappelijke problemen die daar uit voortkomen. Als mensen geen ongeadresseerde reclame willen ontvangen, kunnen ze bijvoorbeeld een nee/nee-sticker op de brievenbus plakken. Ook voor reclamefolders zijn er mogelijkheden om die te weigeren.” Maar digitaal is dat niet het geval.
“Ik dacht: ik kan iedere keer wel roepen waarom dit zo slecht is, maar laat ik eens kijken wat je moet doen om een petitie te starten. Ik heb dat uitgezocht en toen dacht ik: ik ga het gewoon doen. Ik ga kijken wat hieruit voortkomt”, vertelt ze.
De petitie is te vinden via www.mijntelefoonisgeengokhal.nl.


