Sluziger Corné Schaart is al bijna twintig jaar ‘de stem van Klooster’
Geplaatst op: 19 augustus 2026
Het schiet al aardig richting de twintig jaar, de tijd dat Corné Schaart de speaker van het corso in Sint Jansklooster is. Ook komende vrijdag staat de Sluziger weer met de microfoon in de hand.
Dat begon eigenlijk best vreemd, geeft hij toe. “Ik deed op ZwartewaterFM samen met Wim Odink de sport en hij vroeg of ik dit wilde doen. Ik zei ja en even later dacht ik: waar heb ik nou eigenlijk ja tegen gezegd? Want ik was nog nooit bij het corso geweest.”
En dus was Schaart, tijdens het eerste corso dat hij ooit meemaakte, meteen speaker. “Maar door de voorbereiding wist ik natuurlijk wel waar het over ging. En het was ook wel raar dat ik als Sluziger nog nooit bij het corso geweest was.”
Schaart presenteert de wagens aan het grote publiek. Lange tijd als enige, vorig jaar met z’n tweeën en dit jaar zijn er drie speakers paraat. “Elke tribune heeft er nu eentje. Ik sta bij de hoofdtribune, want ze wisten natuurlijk wel dat ik de oudste rechten had.”
Hij vindt het eervol en superleuk om te doen, vertelt hij. “Eerst was het een beetje mijn eigen show, maar het wordt nu steeds meer gestructureerd. En de wereld van de televisie doet z’n intrede, waardoor de speaker iets meer naar de achtergrond wordt gedreven. Ik moet meer mijn mond houden en dat gaat wel ten koste van mijn eigen creativiteit.”
Het corso waar hij de meest warme herinneringen aan overhield, was de editie waarbij hij zijn vrouw ten huwelijk vroeg. “Ik had een roos meegenomen en vantevoren even een fotograaf op de schouder getikt.” Het antwoord was duidelijk: ja.
Voor sommige bezoekers is Schaart ‘de stem van Klooster’. “Bij het bloemen plakken voor de gondelvaart, zat ik naast een meisje uit Sint Jansklooster. En die zei, terwijl ik tegen haar praatte: ‘Als ik nu mijn ogen dichtdoe, dan sta ik op het corso in Sint Jansklooster’.”
Tickets zijn te bestellen via corsosintjansklooster.nl.

