21 mei 2024 Gebruikers online: 14
Agenda
Active creations

90.000 euro voor Beltigers om dorpshuis te verduurzamen

Geplaatst op: 23 september 2023

Belt Schutsloot Wethouder Scheringa overhandigt cheque voor verduurzaming dorpshuis ©Gemeente Steenwijkerland/Wilbert Bijzitter

Belt-Schutsloot heeft de primeur. Het dorpshuis krijgt als eerste subsidie uit het Energiefonds voor Maatschappelijke Organisaties van de gemeente Steenwijkerland. Met maar liefst € 90.000,- kan dorpshuis De Zandbelt aan de slag met het verduurzamen van hun gebouw.

Wethouder Marcel Scheringa: ‘Maatschappelijke organisaties zijn de hoeksteen van de samenleving. Het is ontzettend belangrijk voor de leefbaarheid in onze gemeente dat verenigingen, dorpshuizen en soortgelijke organisaties kunnen blijven bestaan. Ik ben er dan ook supertrots op dat ik tijdens de dorpsbazaar in Belt-Schutsloot deze cheque mocht uitreiken. Met deze bijdrage kan het dorpshuis grote stappen zetten, met als doel een toekomstbestendig én duurzaam gebouw.’

Energieneutraal dorpshuis

Het dorpshuis in Belt-Schutsloot wordt volop gebruikt. Muziek- en zangvereniging, verschillende sportclubs, een eetclub, de activiteitencommissie en jeugdclub. Allemaal hebben ze het dorpshuis als thuisbasis. Klaas Korthoef, bestuurslid van het dorpshuis vertelt: ‘Ons bestuur ziet ons dorpshuis als het ‘kloppend hart’ van het dorp. Dat moet blijven bestaan. Het is van essentieel belang voor het sociale, sportieve en culturele leven in Belt-Schutsloot. Daarom zijn we ook zo blij met deze bijdrage uit het Energiefonds van de gemeente. De gemeente heeft ons geadviseerd en geholpen met de subsidieaanvraag. Met dit fantastische bedrag als resultaat. En nu verder. Want het is nú de tijd om te gaan verduurzamen. We gaan voor een energieneutraal gebouw.’ De verduurzamingswerkzaamheden, zoals bijvoorbeeld de realisatie van een warmte-terug-win-installatie en het plaatsen van isolatieglas, voert De Zandbelt uit in combinatie met een grote verbouwing en uitbreiding.

Gepubliceerd door Robert Jansema
Aquaservice